Jak używać kwiatów w przepisach na chleb

Jak używać kwiatów w przepisach na chleb

Używanie kwiatów w chlebie to zabawny sposób na wzbogacenie smaku domowego pieczywa. Kwiaty były wykorzystywane w medycynie przez tysiąclecia, a zapiski o jadalnych kwiatach pochodzą już od starożytnych Greków i Rzymian. Do przepisu na chleb możesz użyć płatków róży, kwiatów hibiskusa lub mniszka lekarskiego. Z kwiatów można również przygotować herbatę. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że należy przechowywać herbatę z kwiatów i płatki w chłodnym miejscu.

Jednym z najbardziej popularnych zastosowań kwiatów jest woda z płatków róż – część ta została przygotowana przez zespół serwisu Pomoc dla Ciebie. To lekkie, kwiatowe wino jest proste do wykonania. Płatki są gotowane w wodzie i cukrze, a następnie odcedzane. Następnie jest ono butelkowane i leżakowane. Można go również wykorzystać do zrobienia domowego mydła. Jeśli masz dużą partię płatków róż, możesz je zamrozić do wykorzystania w przyszłości. Można je również dodać do strąków kardamonu.

Inny zabawny przepis na bułkę wykorzystuje kwiaty mniszka lekarskiego. Te kwiaty można zebrać ze słonecznych dni, a następnie wrzucić do doniczki. Będziesz musiał zebrać co najmniej dwie trzecie filiżanki płatków. Po zebraniu płatków można je umyć pod chłodną, bieżącą wodą. Gdy są już czyste, można oddzielić płatki od zielonych działek, które są gorzkie. Możesz wtedy wyrzucić płatki lub użyć ich do zrobienia domowego mydła.

Wino z płatków róż jest również łatwe do wykonania. Robi się je z soku z białych winogron i pomija sok z czerwonych. Jest łatwe do wykonania w domu i może być przechowywane w zakorkowanych butelkach po winie lub butelkach typu flip-top Grolsch. Powinien być przechowywany w chłodnym miejscu przez co najmniej dwa miesiące, zanim będzie można go spożywać. Możesz chcieć zrobić większą partię i przechowywać ją w ciemnej butelce.

Z mleczka mniszka i wody można również zrobić domowe mydło. Możesz dodać trochę miodu do mieszanki, aby dodać ciała do płynu. Możesz przechowywać mleko w pojemniku na ladzie przez kilka tygodni, lub możesz trzymać je w lodówce przez tydzień lub tak. Możesz również połączyć mleko z paczką drożdży, aby rozpocząć fermentację.

Inny jadalny przepis na kwiaty do wypróbowania to cinnamon roll. Wykorzystuje żeliwną patelnię, ukształtowaną tak, aby wyglądała jak kwiat. Będziesz potrzebował patelni z przesuniętą szpatułką, która pozwoli Ci zwinąć ciasto w ciasny rulon. Następnie należy pozwolić ciastu ostygnąć na stojaku. Następnie możesz posmarować je roztopionym masłem, aby uzyskać połysk.

Najlepszym przepisem na wino z płatków róż jest zrobienie go w domu. Będziesz musiał zrobić wino co najmniej dwa tygodnie przed butelką i możesz chcieć przechowywać je w chłodnym miejscu, aby zapobiec zepsuciu. Możesz również przechowywać go w butelce z korkiem, aby zapobiec utlenianiu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić płot sztachetowy
Czytaj Dalej

Jak zrobić płot sztachetowy

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z znakomite-porady.pl Niezależnie od tego, czy jesteś weteranem ogrodzenia, czy nowicjuszem,…
Jak zrobić popcorn z surowej kukurydzy
Czytaj Dalej

Jak zrobić popcorn z surowej kukurydzy

Niezależnie od tego, czy robisz popcorn z surowej kukurydzy po raz pierwszy, czy jesteś fanatykiem, jest kilka rzeczy,…
Jak zrobić podświetlane napisy
Czytaj Dalej

Jak zrobić podświetlane napisy

Tworzenie podświetlanych liter jest świetnym sposobem na ćwiczenie pisma ręcznego lub dodanie grafiki do strony. Może to być…